Poštovani!
    Imala bi jedno pitanja za Vas! 2007 godine sam dobila akutni lymhodenitis, razlog nepoznat. Uradili su mi inciziju vrata i pustili su me iz bolnice. Nakon par meseci opet sam osetila pulsanje kod rane i kao jedan mali čvorić i na desnoj strani vrata otečene limfne čvorove. Dobila sam antibiotike i rekli su da će mi proći, to je išlo tako svakih mesec dana. Otišla sam kod droktora za uho-grlo i nos i rekli su mi da je najverovatnije zbog krajnika. Kraljnike smo izvadili u novembru 2008. Taj tvrdi čvoric mi je još uvek tu, nije bolan na stiskanje, ali se plašim da nije nešto ozbiljnije. Limfni čvorovi na desnoj strani vrata su malo otečeni i često me boli uvo, stalno moram da zapušim. Na zubima nemam gnoja, ali pokvarene zube imam. Jedan zub na desnoj strani mi je pre 15-20 godina blombiran ali me ne boli, ponekad kao da je osećam. (Čvorić mi je na grkalju blizu rane). Interesuje me Vaše mišljenje. Molim Vas pomozite mi, sta da radim? Ne bi da budem dosadna kod mog lekara ako nije ništa ozbiljno!?
    S poštovanjem M

    Odgovoreno: 31. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu, radi dijagnostike i predloga tretmana, kako zuba, tako i usne duplje i zdrela, gde su uzroci infekcije limfnih cvorova. Neverujem da je nešto strašno, ali je neophodno sanirati, infektivna žarišta.
      Srdačan pozdrav!
      doc Krasić