Poštovani doktore,
    javljam Vam se iz Kanade i uvek mi dobro dodju Vaši saveti. Molim Vas za savet! Osećam nelagodu u predelu leve stane glave, levi deo nosa, oka i često povremeno probadanje u uhu. Imam samo jedan umnjak na donjoj vilici, sa leve stane koji je u očajnom stanju zbog mnogobrojnih blombi. Nisam se obratila zubaru jer sam se bojala da će mi prilikom vadjenja (kada mi da inekciju) nešto povrediti pošto me ionako sve sa te strane boli. Pošto sam primetila da mi je ta ista strana na vratu \"otečena\"uvećana i velika je razlika od desne i posto sam prije par nedelja dotakla vilicu sa leve strane ispod uha koja je uzasno bolna obratila sam se lekaru i zatražila ultrazvuk koji sam jedva dobila. Imam dve ciste na štitnoj žlezdi veličine 5mm i 4 mm. Kada su mi gledali vrat sa leve stane rekli su da imam lymph node i pokazali na ekranu rekavši da je dobro jer je \"prosarano\"sa belim i nije crno i da je okruglo, a ne duguljasto pa nije opasno. Nalazi se iza parotid gland (mislim da su tako rekli). Dobiću nalaze u sredu pa još ništa ne znam. Kažite mi molim vas da li je to sve moguće od donjeg umnjaka? Kažite mi kome da se obratim? Kažite mi molim vas da li je to opasno i šta je to iza parotid gland? Veliki srdačan pozdrav doktore

    Odgovoreno: 22. 03. 2009.
    • Poštovana!
      Promene u limfnim čvorovima vrata su najverovatnije posledica pokvarenog zuba, koga trebate sanirati ili izvaditi. To će odlučiti Vaš stomatolog, nakon pregleda i dijagnostike, učinite to što pre kako ne bi došlo do akutizacije infekcije. Na ultrazvuku su Vam našli više uvećanih limfnih čvorova, koji su reakcija na infekciju, a jedan se nalazi iza zaušne pljuvačne žlezde, ( parotid gland.). U svakom slučaju nije opasno, ali preduzmite lečenje što pre. Srdačan pozdrav! Doc Krasić