interesuje me koji prosjek ocjena je potreban poslije studija na Stomatoloskom fakultetu da bi se upisala specijalizacija Maksilofacijalne hirurgije? i koji su generalno kriteriji po kojima se biraju kandidati? hvala!

    Odgovoreno: 13. 03. 2009.
    • Postovana! Za specijalizaciju iz Maksilofacijalne hirurgije u Srbiji je neophodno, ako ste drzavljanin Srbije, da ste u radnom odnosu, ili u drzavnoj ili privatnoj bolnici, i da imate radni odnos minimum dve godine nakon zavrsenog drzavnog ispita. Sto se tice proseka ocena, on nije bitan, zato sto se na nivou drzave ne raspisuje konkurs za pocetak specijalizacije. Specijalizacija traje 5 godina i program iste se nalazi u Sl.glasniku Republike Srbije! Srdacan pozdrav! Doc Krasic, direktor Klinike za maksilofacijalnu hirurgiju

Komentari na pitanje: #23642

    • Posto nastaje konfuzija oko toga da li je maksilofacijalna hirurgija specijalizacija doktora medicine ili stomatologije, interesuje me moze li se u srbiji sa stomatoloskim fakultetom upisati takva specijalizacija, tj. Samo sa stomatologijom, i kakvi su uslovi za specijalizante iz druge drzave, tj. Republike srpske