Postovani doktore ,
    kad sam imala 19 godina pocela je da mi puca vilica , prvo samo ujutro kad zevam i to vrlo blago a postepeno je to postalo sastavni deo mog zivota kad zevam ,kad jedem , kad se ljubim : ). Intenzitet varira ali uglavnom je vrlo bucno a najgore je kad sam umorna , tad zna biti i bolno. Osecaj je kao da mi se vilica odvali na dva dela. Sad imam 33 godine.Nekad kad se pogledam u ogledalo ucini mi se da mi se lice pomalo izoblicilo od toga.Moje pitanje je : da li je to moguce i sta da preduzmem kako se stanje ne bi pogorsavalo vremenom jer se bojim da bi jednom kad pukne mogla zaista da pukne. Inace godinu dana sam nosila gornju protezu ali nije pomoglo pa sam odustala od donje. Mozda su pitanja glupa ali to je problem koji me dugo muci. Hvala Vam na strpljenju i odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Postovana! Vi bolujete od temporomandibularne disfunkcije, postoji veliki broj razloga, koji mogu biti uzrok tog oboljenja. Stoga, potrebno je da se javite Vasem maksilofacijalnom hirurgu, kako bi on na osnovu klinickog pregleda i neophodne dijagnostike dosao do uzroka, a samim tim i terapije Vaseg oboljenja. Srdacan pozdrav! doc Krasic

Komentari na pitanje: #23090