Pre par dana sam zavrsila na maksilofascijalnoj klicici u Beogradu jer mi  se vilica iscasila. Zapravo, ja sam zevnula i usta su mi ostala otvorena.  Nisam mogla da zatvorim usta. Iako mi se to desavalo ranije, prilikom  zevanja, uspevala sam da vratim vilicu na mesto tj. da zatvorim usta posle  par sekundi, nakon zevanja. No, ovog puta to nisam mogla.   Potom sam otisla ma maksilofascijalnu kliniku i tamo mi je doktor uspeo da  vrati vilicu, nakon cega mi je bandazirao vilicu i glavu zavojom uz  terapiju da ne pricam mnogo i jedem samo aksastu i tecnu hranu narednih  nedelju dana, nakon cega trebam da odem na snimanje vilice.   Volela bih da mi odgovorite i pojasnite o cemu se tu radi i koji bi  eventualni sledeci koraci bili, sobzirom da Vam ne mogu ostaviti nikakve  jasnije,detaljnije rezultate jer me to tek ceka.   Desavalo se da mi se vilica ukoci i tako ostane neko izvesno vreme ali se  vrati u normalu, ali od tada sam prestala da grizem, tako veliko voce.   Hvala Vam, uanpred na odgovoru

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Iz ovako malo podataka koje ste mi dali, tesko je dati iscrpan odgovor. No, nakon adekvatne RTG dijagnostike, koju cete Vi urediti na Klinici za Maksilofacijalnu hirurgiju, moci ce se detaljnije odgovoriti na Vase pitanje. U najvecem broju slucajeva, radi se o iscasenju donjovilicnih zglobova, zbog povecane mobilnosti zglobne caure. Bice Vam savetovana fizikalna rehabilitacija i adekvatna dentoalveolarna rehabilitacija zubnih nizova gornje i donje vilice. Radi se o problemu koji nije lako i brzo rehabilitovati, tj. morate biti istrajni u terapiji. Kad uradite Rtg Dg, ako treba bilo kakvo razjasnjenje javite se! Srdacan pozdrav, dr Krasic.