ZANIMA ME NA KOJI NACIN MOZE DA SE REGULISE  SUBLUKSACIJA ZGLOBOVA   VILICE?IMAM TERAPIJU OD STRANE MAKSILOFACIJALNOG  HIRURGA MADA MI TA   TERAPIJA NEDONOSI POBOLJSANJE-VEZBE PO  DESHONU...DA LI POSTOJI MOGUCNOST   DA SE ZGLOB VILICE RUKAMA NAMESTI OD STRANE  STRUCNOG LICA?CESTO MI SE   MISICI NA LICU GRCE KAO DA MI SE UKOCE...DA LI JE  I TO KARAKTERISTICNO ZA   OVAJ POREMECAJ?MORAM NAPOMENUTI DA IMAM LOS  KVALITET ZUBA I LOS   MEDJUVILICNI ODNOS!SRDACAN POZDRAV

    Odgovoreno: 05. 01. 2008.
    •  Mada ste dali nedovoljno podataka o Vasoj bolesti,  verovatno se radi o pomenutoj DG, da bi se Vas problem  resio neophodno je da uradite sanaciju zuba, a potom  uz adekvatnu protetsku nadohnadu da resite  medjuvilicne odnose. Ovo je neophodan preduslov da  Vasa zglobna glavica bude uvek u zglobnom prostoru. Za  eventualni plan tretmana potrebno je da posaljete  digitalnu verziju ortopantomografskog snimka.  Srdacan pozdrav.  Doc dr Dragan Krasic, maksilofacijalni hirurg

Komentari na pitanje: #2254

    • priselac duro 04. 11. 2011.

      Moja zena pati duze vremena od zubne celjusti, najnoviji snimak (sibenska boln.) dijagnoza; na slikama temporomadibularnih zglobova otvorenih/zatvorenih usta subluksacija u oba tm u poziciji otvorenih usta. Sredivala je u minhenu pred nekoliko god. Zube i od tog vremena, malo po malo, a sada sve vise dolaze bolovi, te otezano zvakanje hrane, gosp. Dr. Molimo vas za kratki razumljiv savjet. Sta je sa operativnm zahvatom? Hvala unaprijed.