Postovani,
    imam 21 godinu i malo izbacenu donju vilicu. U sustini, kada zagrizem, donjih prvih 6 zuba mi nisu ispod gornjih, vec se dodiruju. Fali mozda nekih 3mm da bih mogla gornja 4 zuba da prebacim preko donjih. Nemam nikakvih bolova, ali meni licno smeta, pa bih zelela da vas pitam, da li postoji neka vrsta operacije, ili neki drugi vid ispravljanja ove anomalije, ali samo da nije fiksna proteza. Takodje ako moze operacija, zanimaju me posledice, rizici i mesto gde se to radi. Takodje me zanima cena ako mozda znate.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 16. 02. 2009.
    • Postovani! Da bih Vam dao potpun odgovor, neophodno je uraditi klinicki pregled, kao i rtg analize i ortodontske konsultacije, kako bi dosli do adekvatnih oblika terapije. Inace, hireurski tretman, predstavlja rutinsku proceduru na svakoj Univerzitetskoj klinici. Najbolje bi bilo da se javite na pregled na nekoj od Klinika. Srdacan pozdrav! Doc Krasic