Postovani,
    imam 35 godina, vec nekoliko godina unazad, mozda ,dve, tri, ... otprilike, imam problema sa nosom, tacnije mislim da su u pitanju sinusi.. Naime, konstantno mi je jedna nosna supljina zacepljena. Nebitno da li je leva ili desna ja unazad godinama disem smanjenim kapacitetom cini mi se.. upravo zbog toga. Nocu je najgore jer se preko dana samo blago zacepi a cim se glava spusti na jastuk u taj neki lezeci polozaj jedna od nozdrva se bas bas zacepi i postaju muke .. cini mi se da se zacepi bas ta na kojoj strani spavam. Isla sam ovde kod nas u NS kod ORL i on je onako po mom opisu konstatovao hronicnu upalu sinusa... Dao mi neke lekove , homeopatske lekove na svakih dva sata sto se sisaju.. ( Cinnabsin ) i od njih mi nikad nije bilo bolje cak sta vise dobila sam alergijsku reakciju na njih. Vise se nisam javljala nijednom lekaru jer, sve se to vrti u krug.. po ceo dan cekas na pregled da bi me onda za pet minuta laicki pregledao i tako eto vec peti put.. ( promenih silne lekare i svi isto uglavnom kazu ..hronicna upala i to je to ). I, jos da kazem da mi se desi .. jednom u godinu, mozda i dva puta da izduvavam kroz nos gnoj, prethodno budem prehladjena, pa onda to prodje, pa onda se javi blagi bol u glavi tacnije napred na celu i onda zatim jednom dve, tri nedelje gnoj ... Zadnji put sam koristila Hemomicin, i od njega je to prestalo.. Ima li kakve pomoci kod takvih stanja, sta uciniti da se koliko toliko ublaze simptomi, konstantno mi curi nos.. i zacepljen je.. vec sam na silne kapi oguglala cini mi se ..
    Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 16. 02. 2009.
    • Postovana! Nesumnjam da imate takve simptome, zbog toga sto su to uobicajni simptomi hronicne infekcije. Neophodno je da se se uradi adekvatna, rtg, mikrobioloska dijagnostika, na osnovu cega bi se doslo do adekvatne terapije. Javite se maksilofacijalnom hirurgu u N. Sadu, koji ce sve to odraditi. Srdacan pozdrav! doc Krasic