Poštovanje,
    Zadebljana je sluznica etmoifdnih sinusa sa retencijom sekreta. Gde se nalazi taj sinus i da li može da utiče na pritisak u organizmu i koji je način lečenja?
    Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Postovana! Etmoidalni sinus predstavlja veci broj celija, oblika pcelinjeg saca, koje se nalaze od korena nosa, izmedju ocnih duplja, gledano od spreda ka pozadi otprilike 3 cm, sto je individualno. Neverujem da mozete da imate povecani krvni pritisak zbog toga. Promena se uklanja hirurski, postoji veliki broj tehnika za uklanjanjanje u zavisnosti od velicine i lokalizacije. Srdacan pozdrav! Doc Krasic