U avgustu sam imala apikotomija na 5ka gore levo. Rečeno mi je da je sinus otvoren pri operaciji. Zazdravuvanje je išlo teško. Sada sam primljena na maksilofacijalno odd. radi ingekcije (zagrožen mi je sinus radi gnoj i infekcije). Bris od grlo i nos su mi uzeli u redu je negativni su. Primam infuziju ujutro Cefaleksin i injekciju Gentamicin na utro i veče. Imam tem 37,5 i bolovi u levoj vilici gore u zubima i kostima u licu. Lekar mi je rekao da otkad će smiriti infekciju videćemo šta dalje. Želim Vas pitati i jako mi je važno: Da li po Vašim procenama moraću da radim operaciju za sinus pod totalno anesteziju? Šta me očekuje? Da li ovo može da se reši zauvek ili će ostati posledica sudeći po tome da do sad nikad nisam imala problema sa sinusima, a ovo stvarno jako boli i zagrizavame? Šta se radi u ovakvim slučajevima i koje je Vaše iskustvo s tim/ Lekar mi kaže da se radi o seriozno situacijom. Imam i malo dete pa brinem u nemu. Molim Vas odgovorite mi zašto ova infekcija je proradila posle više od 4 meseci od apikotomije. Nije mi ništa jasno!
     Hvala Vama puno puno na odgovoru

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovana! Radi se o opisanoj kasnoj komplikaciji nakon hirurske intevenije koju ste imali. Sada imate akutni gnojni sinuzit, koji se tretira adekvatno, imajuci u vidu da je nalaz brisa negativan. O vrsti dalje intervencije nemogu da Vam podrobnije kazem bez klinickog i Rtg pregleda. Inace to se uspesno hirurski tretira, u mojoj Klinici sa jednim danom lezanja i nakon toga adekvatnom ambulantnom terapijom. Tegobe se u potpunosti gube nakon par meseci od intervencije. Srdacan pozdrav! Doc Krasic