Recite mi šta znači ova dijagnoza? Polypus teleangiectaticus paptim inflamimatus plicae vokalis. Intezivan zapaljenski infiltrat mešovitog tipa invidira i pokrovni skvamozni epitel koji pokazuje znake hiperkeratoze i papilomatoze smedji isečak sa tamnom promenom prečnika 5mm.
    Zanima me šta znači ova dijagnoza (maligni ili benigni)?

    Odgovoreno: 23. 01. 2009.
    • Postovani! Ovaj biopsijski nalaz nakon uklanjanja polipa sa glasnih zica kod Vas je benigni nalaz sa elementima infekcije, koja je dovela do promene epitela po tipu ranijeg sazrevanja. To zahteva eventalni prestanak pusenja, ako ste pusac i periodicne kontrole Vaseg specijaliste. Srdacan pozdrav! Doc Krasic