Moja beba ima poremećaj sa poklopcem koji pušta hranu iz grla. Kada jede kašice, hrana ode u želudac, ali kada jede nešto tečno poklopac se ne otvori i ta tečnosi ide na pluća. On jede sada na sondu mleko i vodu.
    Da li postoji neka operacija kojom taj problem može da se reši? Da li se deca tako radjaju ili kasnije dodje do nekog poremećaja?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 01. 2009.
    • Postovana! Iz Vaseg pitanja nemogu da zakljucim koji je razlog za problem koji ima Vasa beba. Potrebno je da se javite vasem pedijatru neonatologu, kao i decijem neurologu, radi eventualnih ispitivanja. Ali definitivan savet je da se nazogastricna sonda sto pre ukloni, kako bi se zdrelno-dusnicka muskulatura sto pre aktivirala, a samim tim i sam akt gutanja. Srdacan pozdrav! Doc Krasic