Da li postoji velika mogućnost da se rascep usne i nepca prenese genetski, tj sa majke na dete? Koji je glavni razlog radjanje beba sa rascepom?
    Hvala.

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana!
      Dobro ste informisani, postoji mogućnost da majka sa rascepom usne ima potomke sa rascepom usne. Postoji veliki broj razloga za pojavu rascepa, no neophodno je da Vas upute genetičaru koji može putem analize amnionske tečnosti u toku trudnoće da uradi odredjena ispitivanja i samim tim isključi postojanje odredjenog problema.
      Srdačan pozdrav! Doc Krasić