Poštovani doktore,
    imam već duže vrijeme problem sa vilicom. Naime, ne mogu uopšte da žvaćem hranu, niti da je pravilno zagrizem bez tupog bola u predjelu vilice prema desnom uhu . Ispočetka mi se kočila vilica i uspjevala sam je namjestiti, ali sada uopšte ne mogu pravilno otvoriti usta. To mi se sve dešavalo još u par navrata prije par godina kada sam i išla na snimanje vilice. Nalaz je bio uredan. Evo sada isto se dešava, zube sam na toj strani sve ispopravljala što se imalo popraviti...Čekala sam da prodje, ali ništa. Juče sam se javila svom doktoru opšte prakse i ona me uputila oralnom hirurgu.
    Interesuje me, šta bi moglo biti u pitanju i je li opasno?
    Unaprijed hvala na odgovoru.
    S poštovanjem!

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Da bih mogao da Vam dam adekvatan savet, neophodno je uraditi dodatna ispitivanja, tipa rtg dijagnostike, no ja se nadam da ćete to sprovesti, i tako doći do adekvatne dg. Vaša disfunkcija temporomandibularnog zgloba će se nakon adekvatnog tretmana rešiti.
      Srdačan pozdrav,
      Doc Krasić