Operisana sam od tumora na maksili čiji je jedan deo odstranjen kao i levo oko. Kao posledica operacije, jer je odstranjena i paratiroidna žlezda imam problem pokretljivosti usana. Leva strana je veoma ukočena. Rečeno mi je da će se deo funkcije vratiti, jer su tokom operacije povredjeni i nervi - pretpostavlja infraorbitalni i deo maksilarnog. Na žalost više saznajem o prirodi svoje operacije sa interneta nego od svojih hirurga čije su rečenice šture.
    Moje pitanje je da li se ova pareza lica može umanjiti fizikalnom terapijom, koja vrsta terapije i lekova. Da li možete da preporučite vrstu specijalista - fizijatar, neurolog?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Poswtovana! Nazalost iz Vaseg pitanja malo je podataka, kako bih mogao da Vam dam iscrpan odgovor, o nacinu daljeg tretmana. Ako ste u mogucnosti sa celokupnom medicinskom dokumetacijom dodjite u Kliniku, maksilofacijalna hirurgija Nis, pa bih Vam dao adekvatan savet. Srdacan pozdrav! Doc Krasic