Poštovani,
    Molim Vas da mi razjasnite nešto. Naime uradila sam skoro CT pregled paranazalnih sinusa. U izveštaju je pisalo: Desno u alveolarnom recesusu maksilarnog sinuse se uočava ovalna, jasno ograničena mekotkivna promena, dimenzija oko 32x20mm, atenuacija oko 30hu/gusta tečnost, mucocela,dr/. Nema dr. fokalnih promena paranazalnih sinusa. Zaključak: Mekoktivna promena d. maksilarnog sinusa /vsm. mucocela/ devijacija septuma u desno.
    Inače, imam česte glavobolje u predelu oka i desnog obraza i često izbacujem sukrvicu iz nosa. Ne znam koliko su ovakve ciste opasne i da li ih je potrebno operisati?
    Unapred zahvalna, Sanja Kokovic

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Postovana! Te ciste su grupa retencionih cista epitela paranazalnih supljina, one mogu usled svog rasta da vrse kompresiju na okolne strukture i da prave smetnje. Potrebno je da se javite Vasem specijsalisti, zbog povremenih krvarenja iz nosa, radi dijagnostike i terapije, Srdacan pozdrav! Doc Krasic