Imam 21 godinu. Moj problem su nepravilno izrasli prednji zubi u gornjoj vilici. Gornja vilica je takodje izbacena, a donja uvucena (ne ekstremno). Interesuje me koje mogucnosti imam da sredim zube i zagriz, pored nosenja proteze.

    Odgovoreno: 15. 10. 2007.
    •

      Za detaljno ispitivanje zagrizaja i pravljenje plana terapije neohodan je klinicki pregled, tendgen dg ( ortopantomograf i telerengen ), nakon toga izrada studijskih modela. Potom se na osnovu Konzilijarnog pregleda pravi plan terapije koji nekad moze biti i kombinovan, ito hirursko - ortodontski. Potreban je pregled MFH radi dalje procedura. Pozdrav.