POCITOVANI DOKTOR I GOSPODIN KRASIC. EVO VEC GODINU DANA IMAM PROBLEMA SA JEZIKOM. POJAVILE SE GLIVICE I LECIM IH SA NISTATIN KAPKI.TAJ GLIVICNI OTOK SE SMANJIO.  ALI PRE MESEC I PO SAM POVREDIO JEZIK SA ZUBIMA I NAKON TOGA MNOGO PUTA SAM POVREDZIVAO JEZIK NA ISTO MESTO SAD MI JE JEZIK NATECEN I SA DESNE STRANE GDE JE BIO UGRIZ I OTOK SE NE SMANJUJE. PRIMAM INEKCIJE PENICILIN,ALI NEMA POBOLJSENJA...POJAVILE SU SE I AFTE NA PREDNJEM DELU JEZIKA;MNOGO BOLE I PECE...KORISTIM 'PROAFTOL SPREJ' I VENTOR PILULE. U PETAK IMAM ZAKAZANO U KLINIKU U SKOPLJE DA NAPRAVIM HIRURSKU BIOPSIJU.(POSTO JA SAM IZ MAKEDONIJE)...  TESKO MI JE ,NEMOGU DA JEDEM I NEZNAM KAKO DA SMIRIM BOLOVE..  STO DA RADIM?  MOLIM VAS AKO MI MOZETE NESTO RECI STO BI POMOGLO. UNAPRED ZAHVALAN

    Odgovoreno: 14. 10. 2007.
    •

      Postovani , posto se radi o takvoj promeni biopsija je neophpdna. Sto se tice teraoije neophodno je da promenite terapiju i to kombinaciju cefalosporina i klindamicina, koje imate u obliku kapsula. Sto se tice lokalne aplikacije neophodno je da umesto nistatina uzmete Dactanol gel. Javite se sa biopsiskim nalazom. Pozdrav