Nabrojte razloge nastanka raka ispod jezika. Nastale su manje erozije, ponegde bele naslage. Osećam i peckanje. Čekam biopsiju, biće gotova 3.11.2008. Na ultrazvučnom pregledu nema promena žlezda na vratu. Predložen je hiruški zahvat odstranjenja dela/ova jezika.
    Molim Vaše cenjeno mišljenje.

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Postovani! Postoji veliki broj razloga koji moze dovesti do pojave malignog oboljenja poda usta i jezika. U sustini, sve ono sto dovodi do poremecaja genetike celija, od urodjenih razloga, preko losih navika, neadekvatna ishrana, konzumiranje zacinjene hrane, ljute hrane, hronicnih iritacija i td.No, javicete se Vasem maksilofacijalnom hirurgu, koji ce p[reduzeti adekvatnu hirursku procedura, nakon biopsijskog nalaza, a p;otom ako je potrebno i dodatnu onkolosku terapiju. Savet, nemojte odugovlaciti sa terapijom Srdacan pozdrav! Doc Krasic

Komentari na pitanje: #13916

    • Imam veliki problem. Pre jedno 5 godina izraslo mi je ensto ispod jezika, kao plik vodeni, jako bolan i potkrvavljen. Nisam mogla da jedem, niti da govorim. Doktor mi je samo rekao da se to mora spaliti, na sta sam se ja nasla u cudu. Pustila sam da to samo prodje od sebe. Pojavljivalo se jos par puta ali ne u tolikoj mjeri kao prvi put. Medjutim, prije dva dana opet se pojavilo, mnoog me je boljelo, nisma mogla da pomjeram jezik prema gore i tesko sam pricala. Molim vas pomozite mi, bar mi recite sta je u pitanju i da li ste imali slicne situacije? Hvala unapred