Poštovani,
    moja supruga ima 62 godine /radila je u zdravstvu 35 godina u porodilištu u Novom Sadu i već 3 godine ima problema sa hipersalivacijom. Naime, u početku je sekret bio staklast-gust, lepljiv, obilan (pola litre dnevno). Za sve to vreme nije mogla da jede i oslabila je 7 kg. Počela je da pije kapi Bisolvon i malo se razredila sluz, ali je još uvek obilna i opet se sliva i guši je (oko 300 ml). Nalazi su kompletno negativni (nema bakterije, gljivice...). Pljuvačka joj nije normalna (peni se). Ne može da spava, stalno kašlje i izbacuje tu sluz kroz usta jer joj se sliva taj sekret. Ona ima osećaj da se sav taj sekret sliva iznad nepca i kod ušiju sa unutrašnje strane, nema nikakve veze sa plućima jer ih je snimila i nalaz je uredan, nos je takođe u redu. U ustima nema rana, samo je muči salivacija. Stalno je umorna zbog Bisolvona, a kad legne ne može da spava. Svi nalazi su uredni kao i krvna slika. Na rtg snimku je uredno i gutanje. Bili smo kod 5 specijalista ORL, rentgenologa, maksilofacijalnog hirurga, pneumoftiziologa, alergologa i nijedan nije mogao da joj pomogne.
    OČAJNI SMO! MOLIMO VAS POMOZITE JOJ! (Posavetujte nas ako postoji neki lek).

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Postovani! Nazalost malo je podataka, kako bih mogao da Vam pomognem na ovakav nacin, neophodno je da mi kazete da li ima jos neku terapiju, tipa internisticku, psihijatrijsku ili sl. Javite se nekom specijalisti Bolesti usta ili oralne medicine, koji ce sa njihovog stanovista sagledati problem. Srdacan pozdrav! Doc Krasic