Poštovani doktore,
    alergična sam na Cobalt i Nikl, a neophodno je da stavim most, prethodni sam skinula zbog alergije. Predlažu mi most od Titanijuma.
    Objasnite mi da li se most pravi od čistog Titanijuma p.a. ili njegove legure u kojoj možda ima Ni i Co? Zahvalna pacijentkinja!

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Postovana! Nemoguce je uraditi bilo kakvu nadohnadu od cistog titanijuma, jer se radi o legurama titanijuma razlicite cistoce, najcistiji je 94% titanijom, ostalo su razliciti metali i slovensi koji daju adekvatnu obradivost titanijuma. Savet je da se javite alergologu i protetiocaru koji ce zajedno odrediti kakva je legura za Vas adekvatna. Srdacan pozdrav! Doc Krasic