Imam dječaka starog 17 mjeseci. Odstranili su mu komplet debelo crijevo i to sa 5. operacijom. Tada sam i primjetila da su mu zubici pozelenili. Rekli su mi da je primio previše željeza i da je moguće da su od toga pozelenili.
    Interesuje me Vaše mišljenje i da li će kada mu ispadnu ovi zubići narasti zeleni ili bijeli? Šta da pije za poboljšanje?
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Postovana! Promena boje mlecnih zuba moguca je od razlicitih vrsta lekova, kao sto je gvozdje i razliciti antibiotici. Potrebno je da se javite decijem stomatologu, koji ce Vam dati tablete fluora i gel za lokalnu primenu. Da li ce stalni zubi biti diskoloroticni nemoze Vam niko reci do smene zuba. Srdacan pozdrav! Doc Krasic