Moj sin ima 8 god. i uvećana sva tri krajnika, nema upale uha, nema česte infekcije grla, nema problem sa sluhom, ni govorom, ali ima veoma često zapušen nos, bez temper. i hrkanje u snu.
    Da li su ova dva simptoma razlog da se uklone krajnici? Da li treći krajnik sam po sebi se smanjuje posle 10 god. života kako sam čula? Mi bi pre pokušali sve drugo sem operacije.
    Hvala Vam unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Uzrok zapušenog nosa mogu biti i drugi razlozi, a ne samo uvećani krajnici, u svakom slučaju neophodno je uraditi bris nosa i grla, što će potvrditi ili isključiti bakterijsku infekciju. Uzrok zapušenog nosa može biti i alergijske prirode, te je neophodno uraditi alergološka ispitivanja. S obzirom da Vaš sin nema infekcije praćene temperaturama, kao i druge komplikacije, za sada mislim da nije neophodna hirurška intervencija, sa jednom malom rezervom, pošto nisam uradio klinički pregled.
      Srdačan pozdrav,
      Doc Krasić