U ustima su mi se pojavile afte posle hemomicina i nistatina. Lekar mi je preporučio revitu i daktanol, međutim ne prolazi mi. Šta dalje da koristim?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Etiologija aftoznih oboljenja usne duplje je virusna, te je neophodna samo dobra higijena usne duplje uz neuzimanje začinjene hrane i uzimati D vitamin, radi epitelizacije i afte će se povući za 5 do 7 dana. Potrebno je kasnije imati polivitaminsku ishranu, radi podizanja imunostatusa organizma.
      Srdačan pozdrav,
      Doc Krasić