Zbog glavobolja koje su trajale duže (pokazalo se da je u pitanju hronična upala sinusa) radio sam CT mozga i PNS šupljina. Iako sam želio ako je moguće da mi se snimi glava na MRI doktor mi je saopštio da je za tu svrhu bolji CT, šta ću pristao sam, jer me je već pomalo počela hvatati panika.
    Interesuje me koliko je opasno i štetno zračenje kojem sam podvrgnut, snimanje na CT-u je trajalo oko 5min i da li postoji savjet šta uzimati da se eventualno ta šteta ublaži ili otkloni.
    Unaprijed zahvalan!

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Zračenje nakon CT snimanja glave i PNS nije preveliko, tj. meri se dozom zračenja koje organizam spontano primi za 6 meseci. S toga, nema razloga za opterećivanje, uzimajte polivitaminsku ishranu, sa više povrća, kako bi radili na podizanju opštih odbrambenih snaga organizma.
      Srdačan pozdrav,
      Doc Krasić