Poštovani,
    prije nekoliko mjeseci sam imao gnojnu anginu prouzrokovanu akutnom upalom desne tonzile. Angina je sanirana pomoću antibiotika (penicilin) i načinjen mi je hirurški rez gnojnog otoka. E sada mi je desni krajnjak uvijek lagano otečen i konzumacijom hladnog i gaziranog pića, kao i začinjene hrane poslije osjećam bol na tonzili.
    Možete li mi reći šta treba činiti i da li to može prerasti u nešto gore.
    Hvala!

    Odgovoreno: 17. 10. 2008.
    • Poštovan,
      Nakon incizije abscedirajućeg otoka Vašeg krajnika, uobičajna je pojava edema, koji može trajati i 6 do 9 meseci nakon promene. No, morate znati da taj krajnik nikada neće biti kao pre infekcije, jer će deo limfnog tkiva biti zamenjen vezivnim tkivom, kao posledica infekcije. Što se tiče neprijatnosti kod uzimanja gaziranog pića i začinjene hrane, to bi trebalo da prođe za oko šest meseci nakon incizije.
      Srdačan pozdrav,
      Doc Krasić