pre 3 sedmice sam sasvim iznenada dobila jake bolove i paralizu desne strane glave. Lice mi je bilo skroz iskrivljeno, oko je visilo, usta su bila kriva, tako da sam samo prstima mogla da jedem. Bolovi nisu prestajali, pa nisam mogla da spavam. Lekar je rekao da imam parezu facijalisa i da ce to ostati. Lekovi ne pomazu bas.Vjezbam stavljam kapi ali uzas mi je spavanje pogotovu radim noc to jest trecu smjenu i laborant sam.Nalazim se u USA

    Odgovoreno: 17. 09. 2007.
    •

      Radi se o parezi facijalisa, neophodno je da se javi spec. iz MFH, ili Neurologu ili ORL, radi odredjenih Dg procedura, koje ukljucuju i eventualni NMR kako bi se postavila Dg i ordinirana Th, imajuci u vidu razlicite uzroke oboljenja. Inace bolest moze da bude izleciva u potpunosti u zavisnosti od uzroka.