Moja dijagnoza je: Sialolithiasis I. dex. K11.5 Pre 4 godine mi se to pojavilo i lečen sam antibioticima i nije mi se pojavljivalo sve do 22.09.2008. Pojavio mi se jako veliki otok i bol u predelu desne parotidne žlezde. Zadržan sam u bolnici na Hiruško odeljenje u Zrenjaninu, gde sam ležao 5 dana i primao Longcef, Garamicin i Novalgetol, sve venozno. Urađen mi je UZ vrata sa limfnim žlezdama, desna žlezda je praktično u celini prožeta brojnim manjim i većim kalcifikatima! Otpustili su me kući posle toga bilo mi je dobro i danas u toku dana sam opet otekao. Popio sam Brufen, ne znam da li da popijem i Pancef.
    Recite mi molim Vas šta da radim i gde da se obratim, pošto naš lekar Maksilofacijalni hirurg, nikad nije u bolnici?
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Postovani! Neophodno je da uzimate i antibiotsku terapiju, ali najbolje je da se javite nekoj Univerzitetskoj Klinici u Bgd, Novom Sadu ili Nisu, gde ce se sprovesti odredjena dijagnostika i operativno lecenje koje je jedini izbor. Srdacan pozdrav! Doc Krasic