Od prije pet godina javio mi se problem na gornjoj desnoj četvorci, tačnije fistula koja je uklonjena hirurškim putem, ali u aprilu ove godine proces se ponovo javio. Ponovo je izvršena resekcija sa sječenjem vrha korijena, međutim već nakon mjesec dana proces se povratio. Pokušano je sa liječenjem, ali zub je pukao i morao je biti ivađen. Sad mi se ponovo javljaju promjene na mjestu gdje je bio zub i ponekad me boli glava (kao i ranije dok je zub imao fistulu). Bojim se da se problem nije nastavio na desni?
    Ne znam šta je u pitanju, pa bi mi značilo Vaše mišljenje i savjet.

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Nažalost, iz Vašeg pitanja vidim da ste izgubili zub, infektivni proces je, kako kod svih dentogenih infekcija, iz koštanog dela preko pokosnice, došao do desni, što je jedna uobičajena posledica dentogene infekcije. Nakon ekstrakcije zuba, najverovatnije je došlo do smirivanje infekcije. Neprijatan osećaj koji imate, najverovatnije je posledica ranijih hirurških intervencija. Da bi bili sigurni, bilo bi dobro napraviti rentgen snimak, na kome bi se jasno videlo stanje koštanog dela gornje vilice. Na osnovu istog, će se napraviti adekvatan plan za protetsku rehabilitaciju.
      Srdačan pozdrav,
      Doc Krasić