Već 3 nedelje imam neku bakterijsku upalu levog uva, imam otok ispred uva i u uvu, izašla je žlezda iza uva, boli me ušna školjka, iza uva, ispod brade i deo iznad uva. Išla sam kod lekara i on mi je stavljao antibiotik u uvo svakog dana, jer sam trudna pa mi nije dao nikakve tabl. da pijem...3. je nedelja, a to nikako ne prolazi, a taj dr mi je pregledao uvo i rekao da je sada dobro i da više nemam potrebe da dolazim. Imam bolove i sve više počinje da boli. Moj najveći problem je što sam ja sada sama u Nemačkoj, na nekom kursu nemačkog i ne mogu najbolje da se razumem sa lekarom i objasnim baš sve, ali ja mislim da ovo sve nije normalno i molila bih Vas za neki savet, jer postaje nepodnosljivo, ne mogu ni da učim, ni da jedem, ni lepo da spavam, par puta nisam ni spavala od bolova.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Verovatno se radilo o upali spoljnjeg ušnog kanala, ali podatak da imate bolove i iza uha i ispod ugla donje vilice sa te strane, govori u prilog verovatnom limfadenitu koji je posledica imuno odgovora organizma. S toga je neophodno da popijete jednu turu antibiotika, iako ste u trudnoći ne menja stvar. O vrsti antibiotika ne mogu Vam dati sada savet,  jer nemam odgovarajuće anamnestičke podatke od Vas.
      Srdačan pozdrav,
      Doc Krasić