DG: St post parotideetomiam superfitialis pp lesio lymphoepithelialis. Lokalni nalaz uredan. EHO nalaz u poređenju sa prethodnim u granicama normale. Potrebno je da uradim msct vrata sa osvrtom na parotidne pljuvačne žlezde. Strah me je ne znam da li je bolja MR, šta je bezopasnije i šta daje kvalitetan nalaz?
    S poštovanjem,
    zabrinut vaspitač 25g.

    Odgovoreno: 19. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Iz Dg Vašeg izveštaja, radi se o benignoj leziji u Vašoj parotidnoj pljuvačnoj žlezdi. Što se tiče toga da li da uradite MSCT ili NMR preciznu i dobru sliku te lezije daju obe tehnike, no svakako zračenja nema kod NMR, te ako o tome razmišljate bolje je onda uraditi NMR.
      Srdačan pozdrav!
      Doc Krasić