Pre nedelju dana vadjen mi je umnjak u donjoj vilici...bolovi su prisutni kada otvaram usta (otezano) i kada gutam, a otok je u opadanju...brine me neosetljivost polovine jezika i desni sa unutrasnje strane...Sta da radim? Sta ako mi je presecen zivac?

    Odgovoreno: 13. 09. 2008.
    • Postovana! Tegobe koje imate posledica su ektrakcije zuba, naime, otezano otvaranje usta je posledica otoka, koji imate nakon ekstrakcije zuba, i ista tegoba ce proci nakonm dve do tri nedelje od intervencije. Utrnulost polovine jezika, posledica je anestezije, naime ubod igle i aplikacija anestetika bio je tik uz nerv koji ozivcava pomenutu regiju, ta promena ce proci nakon izvesnog vremena, koje moze biti i duze, no uz B vitamin, ce doci do restitucije nerva, jer prilikom intervencije koju ste imali nemoze doci do presecanja nerva. Srdacan pozdrav! Doc Krasic