Imam 22 godine, pre 7 godina sam imala parezu facialisa (zbog promaje) koja nije uspesno izlecena. Levo oko mi je zatvorenije od desnog, primetno, i ocni misic se pomera ( ne znam kako bih drugacije napisala) pri izgovaranju odredjenih slova O,U,B,P... Ostalo (usne,obrva) je skoro sasvim u redu,neprimetno. Interesuje me da li je moguca neka operacija oka, kojom bi se zaustavila reakcija misica pri izgovaranju i velicina oka vratila u normalu? Bila bih Vam zahvalna ako bi ste mi odgovorili, jer me stvarno predstavlja veliki problem.

    Odgovoreno: 23. 08. 2007.

    • Adekvatan odgovor bi mogao da se da nakon uvida u medicinsku dokumentaciju i sprovedenu dodatnu dijagnostiku facijalnog nerva i misica koji su zahvaceni promenom. Potrebno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu radi pomenutih istrazivanja.