1. Upala pljuvačne žlezde

    Pitanje broj: #151732

    Poštovani,

    Hvala na brzom odgovoru (pitanje od juče u vezi otekline ispred uha). Zaboravio sam da spomenem da sam već odradio uz vrata posle koga sam upućen kod mfh. Nalaz uz: pod usne duplje nema. Jasnih znakova za celulitis. Podvilično medijalno lgl inflamirana 15 mm hipoehogena edematozna. Podvilična pljuvačna žlezda uobičajenih dimenzija sa više cističnih promena, u angulusu mandibule jedna lgl 15 mm, u izvodnom kanalu pljuvačne žlezde manja hiperehogenost, ne isključuje se sitan kalkulus. Ispred gl parotis jedna lgl do 10 mm i blagi edem mekih tkuva ispred žlezde. Upalne promene u parotidnoj i pljuvačnoj žlezdi levo.
    Sa tim nalazom sam otisao kod mfh. Izvinite što opet pišem ali sam zabrinut. Ne znam da li da odem kod drugog mfh?
    Hvala još jednom.