1. Otok nakon operacije vilice

    Pitanje broj: #160105

    Zanima me informacija u vezi otoka i zarastanja posle operacije vilice (rađena titanijumskom pločom). Prošlo je manje od dva mjeseca i otok na mjestu je malo manji i mekši (bio je pretvrd). Doktorka mi je na kontroli rekla da je to ožiljak od operacije, i da će splasnuti vremenom. Ali mi ne uliva samopouzdanje i bojim se da ne ostane tako zbog, možda, lošeg zahvata. Vilica mi je još uvijek deformisanog izgleda, plašim se da ce taj ožiljak ukoliko zadebljano zaraste uticati na izgled spolja zauvijek. S obzirom da je jos sveža rana, da li postoji neki tretman kako bih pospiješio pravilnije zarastanje i uklanjanje tog otoka?

    Odgovoreno: 16. 12. 2018.

Komentari na pitanje: #160105

    • Uradena mi je neuroktomija imam neuralgiju.Svi nalazi su ok.Pokusala sam tabletama, blokade, akupunktura nista nije uspelo.Urade mi operaciju neuroktomiju poslije operacije nisam bila dobro bol otok.Vracena sam u bolnicu bila pod antibiotikom.Bol je nestao otok je velik i uopste se ne smanjuje na licu.Vrat me poceo da boli i iskace mi na vratu neka zlijezda.Vratnu kicmu uradila u redu.Dal je moguce da pogrešna dijagnoza ne znam sta se desava niko mi nista ne govori tacno.

    • Imao sam operaciju vilice pre 10 meseci, bio na redovne kontrole ali otok posle operacije i dalje ne prolazi. Kažu da je sve normalno i da će vremenom proći, mada ja misli da je prošlo previše vremena da otok ne bi splasnuo...

    • Poštovani, Izvadjena je pločica iz vilice, medjutim, otok se povlači, a jedan deo deluje kao deformitet. Da li postoji mogućnost da i to spadne, na dodir deluje tvrđe, računam da je otok mekan...