1. Nerazvijena gornja vilica

    Pitanje broj: #158936

    Poštovani, zbog nerazvijene gornje vilice (4 stepena odstupanje od normalnog) nosio sam fiksnu protezu i problem je u jednu ruku rešen, ali ipak razmišljam o operaciji vilice.
    Da li vi mislite da je operacija bolje rešenje dugoročno gledano, tj. da li može da bude kasnije problema sa zubima ili vilicama (i kakvih) ako se ona ne uradi, i da li bi u slučaju operacije priprema zuba za operaciju trajala kraće budući da je fiksni aparat već jednom nošen?