1. Impaktirani umnjaci operacija umnjaka

    Pitanje broj: #149875

    Pozdrav.
    Nedavno sam saznala za impaktirane umnjake, koje trebam izvaditi. Maksilofacijalni hirurg je rekao kako je zahvat za njega jednostavan. Medjutim, nakon toga sam pričala sa nekoliko oralnih hirurga, i svi su rekli da gornje umnjake ne operisem, zbog pozicije, neprirodno su visoko i navodno je operacija veoma komplikovana. Razlog komplikacija je činjenica da su zubi veoma visoko pozicionirani, te navode mogućnost nastanka problema i, čak oštećenja sinusa i nekih nerava tokom operacije. Voljela bih čuti još mišljenja o tome, da li je operacija stvarno toliko strašna? Hvala.

    Odgovoreno: 09. 12. 2016.

Komentari na pitanje: #149875

    • Mnogo hvala na odgovoru, pomogli ste! Moja je greška što uz pitanje nisam postavila i sliku, došla bih na konsultacije da sam bliže.