1. Cystis medialis colli anterior

    Pitanje broj: #154941

    Poštovani,

    Imam 45 godine. Dijagnostifikovana mi je cystis medialis colli anterior veličine 25x19 mm. Interesuje me koliko je ova cista opasna, tj. šta mogu biti njene posledice? Ukoliko je jedino rešenje operecija, interesuje me koliko se ostaje u bolnici i koliki je postoperativni oporavak?

    Odgovoreno: 19. 12. 2017.
    • Poštovana,

      Pomenuta cista spada u dobrocudne ciste, a operativnim putem se jedino može ukloniti.
      Što se tiče ostanka u bolnici, sve zavisi od Vašeg lekara ali mislim da je sve preko 4 dana nepotrebno, osim ukoliko nema neke komplikacije. Postoperativni tok je uglavnom lagan i u toku nedelju dana se vraćate svojim aktivnostima.