1. Bol ispod vilične kosti

    Pitanje broj: #164701

    Pre nekoliko dana sam osetila bol ispod vilične kosti, napipala sam kao uvećani limfni čvor. 5 .11. sam otišla na ultrazvuk.

    Nalaz je sledeći: sa gornje strane i prema zadnjem rubu podvilične pljuvačne žlezde je nodus 11mm. Pokazuje nehomogenu ''Sacastu'' strukturu i povišenu vask. sktivnost nepravilne distribucije. Ostale pljuvačne žlezde su pravilnog oblika, bez fokalnih promena ili zastoja. Zaključak: TU g.salvaris submandi dex susp( WARTHIN)

    Kontrola mi je za 7 dana, ja pijem antibiotik, bol se smanjila, recite mi da li je ovo opasno?

    Odgovoreno: 08. 11. 2019.

Komentari na pitanje: #164701

    • Svetlana Korda 08. 11. 2019.

      Ja sam pri bolu i opipavanju pomislala da je limfni cvor. A pri ultrazvuku je postavljena ovakva dijagnoza...moze te mi reci koliko je opasno i dali imam razkoga za brigu?