Pozdrav. Moj problem je gornja vilica koja je isturena u odnosu na donju. Popravio sam sve zube i sada bih zeleo resiti taj problem. Zanima me kako poceti, kod kojeg doktora otici prvo i moze li se to ispraviti operacijom? Imam 19 godina i od leta cu biti u beogradu, pa sam mislio da to obavim sto pre, ali sam cuo da se fiksne proteze nose godinama pre operacije? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Najpre je potrebno utvrditi da li je isturena vilica ili zubi. Ukoliko je isturena vilica tu pomaze jedino operacija a pre toga se nosi ortodontski aparat da se zubi dovedu u zeljeni polozaj. Javite se na pregled maksilofacijalnom hirurgu gde ce proceniti o cemu se radi. Ukoliko usu istureni zubi tu pomaze jednostavna ortodontska terapija. Sto se tice duzine nosenja ortodontskog aparata on se obicno nosi dve-tri godine no ja licno radim jednostavnu oralno hirursku operaciju koja skracuje nosenje na svega 6-8 meseci pa ako ste zainteresovani pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i eventualno me kontaktirajte.