Poštovani, operisao sam cistu na sublingvalnoj pljuvačnoj žlezdi. Pre operacije ona je bila naduvena, ispunjena sluzavim sadržajem i povremeno pucala, pa ponovo rasla. Nakon operacije koja je protekla u najboljem redu, u predelu gde je bila cista ostao mi je ožiljak u čijem se predelu povremeno ponovo nakuplja modra kuglica ispunjena pljuvačkom. Doktor mi je rekao da je to normalno, medjutim mene interesuje da li to tako ostaje zauvek? Nadam se da sam dobro formulisao pitanje.

    Odgovoreno: 02. 03. 2012.

Komentari na pitanje: #95642

    • Proslo je 5 meseci od operacije. Hvala na odgovoru. Pozdrav.

    • Hvala vam na brzom odgovoru. Proslo je oko 5 meseci od operacije. Pretpostavljam da je to u redu, svakako ne sumnjam u strucnost hirurga koji me je operisao. Dobio sam informaciju od jos jednog hirurga, da je to verovatno povezano sa time, sto je operacija uradjena postupkom da nije odstranjena cela pljuvacna zlezda, ako sam dobro zapamtio. Postavio sam pitanje, posto nikako ne mogu da pronadjem nekoga ko je imao slican zahvat, da mi kaze kakvo je njegovo iskustvo. Da li je takva post-operativna slika inace. Pozdrav