Postovani, imam 15 god i pre oko godinu dana mi je dijagnostikovana progenija donje vilice (ukrsteni zagrizaj) . Imala sam operaciju umnjaka ali nije bilo rezultata, stanje se cak i pogorsalo. Nosila sam protezu ali ni to nije bilo od pomoci. Posto sam sve pokusala zanima me operacija i sa koliko godina bih mogla da se operisem i da li je previse rizicno? Ili ako postoji neko drugo resenje? Hvala.

    Odgovoreno: 16. 12. 2011.
    • Poštovana,
      Osnovno pitanje je da li je u pitanju progenija ili ukrsten zagrizaj jer su to dve razlicite stvari? Vadjenje umnjaka ni u jednom slucaju nije trajno resenje i nije imalo smisla raditi. Operacija se radi sa napunjenih 18 godina ali prethodno je potrebno nositi fiksni aparat da se zagrizaj, odnosno gornja i donja vilica, dovedu u potreban odnos. Pogledaj sajt www. Medikdent. Co. Ra i eventualno zakazi pregled.