Pozdrav! Vec skoro mesec dana me boli umnjak, koji je okrnjen a i crno prebojen od karijesa, taj okrnjeni deo. Interesantno boli me samo uvece pred spavanje. E sad nista tu cudno nije, izvadio bih ga, ali imam veliki strah od zubara. Naime, pre dve god sam imao dve operacije. Jedna vadjenje ostalog korena koji mi je napravio infekciju i prilicno ugrozio, jer sam lezao pre operacije 10 dana u bolnici dok se to smirilo sa terapijom amikacina, orvagila i longacefa. Bilo gusto. A drugu sam imao jer mi je ostala iglica u dvojci i da sam znao izvadio bih ceo zub. Vadili su mi iglicu 1h i 45min. Pozlilo mi bilo. Od tad nisam otisao kod zubara. Vrlo sam anksiozan kad i pomislim na zubara. Molim vas za savet sta da radim sa ovim umnjakom, koliko ce trajati operacija vadjenja i da li mogu da popijem neki lekic tipa lorazepama, bensedina, sta vec? Inace nikad ih nisam pio a i analgin uzmem uvece samo i to pola. Veliki pozdrav i hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Po opisu bih rekao da treba da izvadite pomenuti zub i da ne cekate previse zbog mogucnosti ponovne pojave infekcije. Sto se tice lekova mozete mozete uzeti bensedin ili nesto sl. Za smirenje (konsultujte se sa lekarom) . Ukoliko ste zainteresovani za analgosedaciju (dremate za vreme intervencije, ne secate se posle operacije zvuka busilice i primene klesta za vadjenje. . .) pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs ieventualno zakazite pregled jer vrlo uspesno izvodimo pomenute zahvate. Srdacno. . .