Vec dve nedelje imam problem sa zapusenim pljuvacnim kanalom i otecenom zlezdom. Pila sam antibiotike nedelju dana, pa 5 dana nakon toga injekcije dexazon i dupli gentamicin medjutim i dalje imam isti problem, otok je tu a i bol je neopisiv, ne mogu cak ni da pricam. Probala sam i sa limunadom bez secera, cajevima ali nije bivalo bolje. Dobila sam uput za maksilofacijalnog hirurga, ali pre sledeceg ponedeljka necu moci da odem. Moje pitanje je sledece da li ce ovo morati da se operise ili ce proci uz, mozda, neke jace antibiotike? Unapred hvala!!

    Odgovoreno: 08. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Po opisu bih rekao da ce morati da se operise. Kljucni razlog zasto se otok i tegobe ne smiruju je sto koristite limun (pogresna preporuka) . Osnovno kod ove vrste obolenja je da ne koristite kiselu niti zacinjenu hranu kako bi se zlezda sto vise postedela lucenja pljuvacke i smirila. Tek nakon potpunog smirivanja upale preporucuje se primena kisele hrane.