U septembru bi trebalo da idem na operaciju. Moja dijagnoza je d11. 0tu glandullae parotis. Zanima me koliko je opasna operacija i dali mogu imati nekakve posledice? Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Operacije je opasna u smislu da prilikom op. Lecenja moze doci do povrede zivca koji inervise datu stranu lica a prolazi kroz zlezdu. Posledica je delimicna ili potpuna oduzetost date strane lica. No moram reci da je to sastavni deo ove vrste operacije i da su komplikacije retke a zavise od velicine i lokalizacije tumora. Sto je tumor veci veca je verovatnoca da je zahvacen zivac i samim tim se povecava mogucnost za pojavu oduzetosti. Druga opasnost je uslovljena dijagnozom odnosno da li je tumor dobrocudan ili zlocudan. Bez obzira na ovo navedeno ova vrsta tumora se mora operisati jer se cesto bez operacije moze zavrstiti jako lose, s toga vam zelim srecu i samo hrabro. Srdacno, dr bojan pejakovic