Postovani, vec 2 godine imam bolove u oba vilicna zgloba koji se sire prema nosu i celu i pritisak u gornjim desnima i ponekad zubima. Dijagnoza mfh je subluksacija oba zgloba i blaga zasencenost maxilarnih sinusa mada doktor ne stice utisak da bolovi poticu odatle, dat savet u vezi ishrane i vezbe. Bolove imam i u vilicnim kostima, oralni hirurg mi je savetovao da izvadim oba gornja umnjaka jer navodno oni stvaraju pritisak u gornjoj vilici i neprijatnosti u vidu zatezanja. Molim za vase misljenje o vadjenju umnjaka. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 15. 07. 2011.

Komentari na pitanje: #85065

    • Sladjana milosevic 26. 07. 2011.

      Molila bih za vas savet o daljem lecenju! Hvala!

    • Postovani, od pre cetri meseca imam problem zujenja u desnom uvetu, nadjena mi je subluksacija donje vilicnog zgloba tj na snimku se vidi uvecanje zgloba na desnoj strani,. U medjuvremenu su mi date vezbe i meksa hrana ali meni se stanje menja tako sto mi se zujanje skoro smanjilo ali sa te strane u ustima i grlu imam pecenje i zarenje jezika grla, otezano gutanje i ispljuvavanje nekog lepljivog sputuma. Pijem i neksium zbog zeludca ali to nije otklonilo pecenje sa te strane grla i jezika, bolove nemam izrazene ponekad neka bol u tom delu, glavobolje su bile ali se smirile. Ici cu kod drugog maksijofacijalnog hirurga da li ovim smetnjama ima kraja jer uticu na kvalitet zivota da li moze da se sam od sebe samo da prodje sa vezbama koje vise ne mogu da radim zbog tog nadrazenog grla nepca i jezika. Orl me je pregledao nista nije video u grlu u brisu nema nista. Da li postoji neka konkretna terapija za zglob ili mra da se ceka da vremenom svi simptomi prodju koji nisu bas prijatni svaki dan. Hvala