Dobar dan, mozete li mi protumaciti ct snimak> ekspanzivna multilokularna promena nalazi se levo submandibularno, prati se od visine leve tonzile. Ispod ramusa mandibule promena je precnika 60mmx50mm, rubno postkontrasno pojacana, centralno nizih denziteta sa znacima kolokvacije. Promena ulazi u sublingvalni prostor i potiskuje musculus genioglossus medijalno. Laterokaudalno promena okupira platizmu i siri se u potkozno tkivo i kozu. Promena se iscrpljuje u visini glotisa. Uzura mandibule u regiji kontakta sa ekspazivnom masom. Istostrano se diferenciraju limfni nodusi ispod 10mm. Zakljucak: tu regio submandibularis lat. Sin. Molio bih da mi se pojasni i ako moze da se odgovori da li tumor ima maligne karakteristike. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 04. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Po opisu bih rekao da je malignih karatkeristika ali to je samo na osnovu opisa. Potreban je detaljan klinicki pregled, anamneza i pogledati snimke. Tek tada uz opis koji ste dostavili moze se nesto detaljnije reci a definitivan nalaz se postavlja na osnovu patolosko histoloske analize. Moguce je naciniti punkcionu biopsiju + citolosku obradu gde bi se dobio potpuno validan nalaz preoperativno. Pogledajte sajt www. Medikdent. Co. Rs i pod stavkom ultrazvuk procitajte o fna biopsiji. Ako ste zainteresovani zakazite pregled. Srdacno. . .