Postovani, nakon pojave sustanja i zvizdanja u lijevom uhu, i nakon raznih pregleda (orl, ocni, laboratorijski) dijagnoza mi je utvrdjena kod maksio. Fac. Hirurga. U pitanju je subluxacio art tm bill. Nakon terapije ketoprofenima, mnogo mi je bolje, radim vjezbe, i pijem beviplex, imam kontrolu za mjeces dana i tada ce da se radi snimanje po shileru, takodje imam osjecaj da mi se i zvizdanje u uhu blago smanjilo. Pitanje: koliko treba vremena da se izljeci ovo oboljenje? Da li se primjenjuju hirurski zahvati? Izvinjavam se ukoliko je moje pitanje laicki postavljeno. Pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Sve zavisi u kolikoj meri su vilicni zglobovi osteceni. U tezim slucajevima stanje nije potpuno izlecivo odnosno ocekuje se od vas da sprovodite higijenski rezim citavog zivota. Kako ja volim da kazem pacijentima to je obolenje koje ne ubija ali koje je dosadno i zahteva trud kako se obolenje ne bi vratilo ili pogorsalo. Srdacno. . .