Postovani, moja kcerka ima 5. Meseci i ima hemangiom na desnoj strani usne. Doktorka je predlozila terapiju beta blokatorom jer hemangiom na usnici ne prolazi (na kozi da ali na usni ne) . Trebalo bi da provedemo nedelju dana u bolnici a doktor ce joj pomalo davati lek da vidi kako reaguje. Kazu da hemangiom nestaje za par sedmica. Interesuje me koliko je bezbedna terapija za moju bebu i ostavlja li posledice? Unapred zahvalna sandra ristic

    Odgovoreno: 27. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Hemangiomi se povlace kako dete raste tako da se veliki deo ovih promena potpuno izgubi krajem puberteta. Obzirom na uzrast deteta ne bih zurio sa predlozenom terapijom (iskreno nije mi jasno sta ce se postici primenom beta blokatora koji je lek za snizavanje krvnog pritiska jer poviseni pritisk i nije uzrok nastanka hemangioma) . S toga, savetujem da jos jednom popricate sa nadleznim lekarom o mogucoj koristi i rizicima. Srdacno. . .