Moj sin koji ima 9 god. Je imao prelom donje vilice. Urađena je operacija u decembru 2010. God. , ugrađene su pločice. Oporavak je dobro prošao. Zanima me da li se pločice sklanjaju, kada se sklanjaju i da li opet treba da prođemo kroz sve kao i prilikom operacije? Pozdrav

    Odgovoreno: 20. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Pozeljno se da se plocice uklone zbog nesmetanog rasta i razvoja vilice. Uklanjanju se obicno nakon 6 meseci. Sto se tice samog procesa uklanjanja, ne znam u kojoj regiji donjevilice su plasirane, te vam ne mogu reci koji je najzgodniji nacin da se obavi trazena intervencija. Posavetujte se sa nadleznim hirurgom. Srdacno. . . .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #81088

    • Zdravo. . . Meni je pukla vilica pre dve nedelje i ugradjene su mi sine. Kako dani prolaze zice su mi sve labavije i strah me da mi nisu zice pukle? Pozdrav